יותר חיפושים מקומיים מסמארטפונים עד 2016

יותר חיפושים מקומיים מסמארטפונים עד 2016

24.04.16

מאת: מחלקת שיווק דיגיטלי ללקוחות

זאפ גרופ

יותר חיפושים מקומיים מסמארטפונים עד 2017

כיום חיפושים מקומיים (בגוגל) מהווים לפחות 20% מהחיפושים המבוצעים במחשבים נייחים;זאת לעומת סמארטפונים - בהם החיפושים המקומיים מהווים 40%% מסך החיפושים(דוגמה לחיפוש מקומי: מנעולן בתל אביב). בתחומים מסוימים, חיפושים ממכשירים ניידים מגיעים לכדי 15% עד 20% מכלל כמות החיפושים ברשת (בעיקר מסעדות ונסיעות).

חברת המחקר BIA / Kelsey חוזה שעד שנת 2015, מספר השאילתות המקומיות המבוצעות דרך מכשירים ניידים, יעקוף את אלו המבוצעות ממחשבים נייחים. עד 2017 הגידול בחיפושים מקומיים ממכשירי סמארטפון יהיה 300% (יש לזכור שהנתונים תקפים לשוק בארה"ב).

פינטרסט איבדה 3 מיליון משתמשים

רשת החברתית Pinterest – שממש לאחרונה הגיעה למקום השלישי אחרי פייסבוק וטוויטר – איבדה 3 מיליון גולשים תוך 50 יום; זאת לפי נתוני AppData.


ראוי לציין שאותם גולשים נכנסו לפינטרסט דרך פייסבוק, כך שאולי מדובר במהלך יזום של פייסבוק לצמצם את זליגת הטראפיק לאתרים חיצוניים.

אומנם זה בהחלט לא הסוף של אחת הרשתות החברתיות הפופולריות ביותר לאחרונה; אבל אולי זה מעיד שאחרי שהבאז נגמר – נשארים קצת לבד.

מלחמת הדפדפנים

העדכון האחרון בפיירפוקס שוחרר לפני כחמישה שבועות, וכעת גרסה 12 זמינה להורדה. לא מזמן החליטה גוגל להפסיק לתמוך בפרויקט מוזילה, והדפדפן הפופולרי היה בסכנה מוחשית (נובמבר 2015 היה סוף החוזה בין השתיים). בסופו של דבר החליטה גוגל להמשיך בתמיכה הכספית לשלוש שנים נוספות, לפחות.


מדוע ענקית החיפוש ממשיכה לתמוך בדפדפן מתחרה לכרום מתוצרתה? (ובייחוד כאשר פיירפוקס עקף את כרום באחוזי השימוש עד לנובמבר 2015; כיום כרום עוקף את פיירפוקס). יש לזכור שמנוע החיפוש של גוגל הוא ברירת-המחדל בפיירפוקס; בשל כך גדלים אחוזי החשיפה והשימוש בגוגל כמנוע חיפוש מוביל (וגדלים גם אחוזי ההקלקות על פרסומות בגוגל).

זה חינם? אתם תשלמו בדרכים אחרות

מהדורת "כלכליסט" המודפסת מיום 23.4.16, חושפת שיטה ליצירת הכנסות בשווי מיליארדים: חברות רבות מפתחות סרגלי כלים ותוכנות, שניתן להוריד ולהתקין בחינם. למרביתם מצורפת גם תיבת חיפוש קטנה, הנשתלת בדפדפן שלנו ברגע ההתקנה.


מה זה נותן? כל שימוש בחלון החיפוש הזה, מייצר בסופו של דבר הכנסות כספיות לחברה שפיתחה את האפליקציה החינמית. כמו כן, ניתן לעקוב אחר הרגלי השימוש והגלישה של משתמשים, דרך המחשבים האישיים. אומנם זה לא אומר שאכן עוקבים אחרינו בוודאות, אבל האפשרות נתונה.

כמו שמישהו חכם כבר אמר: אם זה בחינם – אתם המוצר.
(ע"ע גוגל, פייסבוק ועוד)

עדכון אלגוריתם בגוגל בנושא קידום "שחור"

גוגל הודיעה היום על "צעד נוסף בדרך לתגמול אתרים איכותיים". אתרים רבים חטפו הלילה מכה בעקבות הצעד הזה, שמטרתו לחסל אתרים בעלי איכות נמוכה, וכאלה המשתמשים בשיטות SEO בעייתיות.

נרשמתם לגוגל דרייב? הג'ימייל שלכם גדל

כל מי שנרשם לשירות האחסון החדש Google Drive, מגלה שתיבת הג'ימייל שלו הוגדלה מ-7 ל-10 ג'יגה. זה לא מבוצע מיידית, אבל זה כנראה גורף.


מאת: עמית אדלר

Share on Facebook
Share On LinkedIn
Share by Email