עדכון פינגווין

עדכון פינגווין

29.04.16

את: מחלקת שיווק דיגיטלי ללקוחות

זאפ גרופ

עדכון פינגווין

ביום שלישי, 24 במרץ, גוגל הודיעה על עדכון אלגוריתם שנועד לצ'פר אתרים איכותיים. מאז אותו עדכון, שקיבל את השם "פינגווין", אתרים רבים נפלו במיקומים (בעיקר כאלה עם תוכן משוכפל או אוטומטי, דחיסת מילות מפתח ושאר הספמות).

מה שיותר אירוני הוא שאתרי ה-SEO בעולם, מדווחים שדווקא אתרי-זבל הצליחו להתברג במיקומים גבוהיםבעקבות העדכון הזה (בעוד שאתרים איכותיים ירדו במיקומים). עם כל הבלגן שנוצר, גוגל הבינה שהעדכון לא ממש עשה את עבודתו נאמנה, ולכן פתחה במיוחד טופס תלונות לבעלי אתרים.

17% מתוצאות החיפוש כוללות תגית Author

אתר Search Metrics מפרסם תוצאות סקר המציג את השפעתה של תגית rel=author. כ-17% מתוצאות החיפוש שנבדקו בסקר, מציגות תכנים של אנשים המשתמשים בתגית זו. אם חשבנו שייקח זמן עד שנתחיל לראות שינויים בתחום הזה, הרי שהתוצאות החדשות משתלבות בקיימות במהירות.

Breadcrumbs גם במודעות גוגל

גוגל מוסיפה אפשרות חדשה לפרסומות - "פירורי-לחם" בכתובת ה-URL לתצוגה במודעה. האפשרות תופיע בשלושת המודעות הראשונות בתוצאות החיפוש, רק בתצוגה למחשבים נייחים (בעתיד זה יוצג גם בגלישה סלולרית).


מעבר לכך - רק מודעות עם כתובת הדומיין הראשית בלבד יקבלו את האפשרות להצגת פירורי לחם, וכמו כן דף הנחיתה צריך לכלול קוד Rich Snippet שיאפשר לגוגל לשלוף את המידע הרלוונטי ולהציגו בצורת פירורי לחם.

מקום 1 בגוגל בלי תוכן?

חפשו בגוגל.קום את המילה something

• בתוצאה הראשונה תקבלו את אתר something.com
• למילה הזו (something) יש 90,500 חיפושים במדויק (ארה"ב / אנגלית)
• כנראה שהאתר ממש איכותי, אחרת לא היה במקום 1 בביטוי קשה לקידום
• בבדיקת קישורים במג'סטיק נמצאו אלפי קישורים נכנסים
• היכנסו לאתר something.com כדי לבדוק כמה איכותי הוא (הנה תמונת מסך)

השפעתם של קישורים פנימיים

חודש מרץ פורסם סקר אודות מגוון הצורות והפורמטים של קישורים נכנסים, מכ-650 אתרים בתחומים שונים. כעת סקר נוסף עוסק cהשפעתם של קישורים פנימיים באתר המקודם עצמו (דהיינו: קישורים שמובילים לעמודים פנימיים ולא חיצוניים). סקר זה כולל יותר מ-3,000 דומיינים, ובוחן יותר מ-280,000 קישורים פנימיים, יחד עם טקסט העוגן שלהם.

נמצא כי 77% מהקישורים הפנימיים כוללים 1-3 מילים (בהשוואה ל-53% בלבד מהקישורים החיצוניים, שמכילים גם הם 1-33 מילים).

Share on Facebook
Share On LinkedIn
Share by Email