הבית של האתר שלכם
 
30.1.18

הבית של האתר שלכם

 

חלטתם להקים אתר אינטרנט? בין כל ההחלטות שתצטרכו לקבל בנושא, עומדת גם ההחלטה החשובה היכן לאחסן את האתר.

לכאורה זהו אחד הנושאים הכי פחות חשובים, אך למעשה אין זה כך. מדוע הדבר חשוב? כיוון שאחסון נכון של האתר יסייע לו להיטען מהר יותר, להגיע לקהלי היעד הנכונים, לקבל תמיכה טכנית טובה יותר ועוד.

אם כבר יש לכם אתר המאוחסן בחברה כלשהי, תמיד ניתן לעשות סקר-שוק ולהחליף את חברת האחסון. שוק האינטרנט בתחום זה מציע מספר רב של אפשרויות - מחברות אחסון חינמיות (המשלבות פרסומות באתר שלכם ללא שליטתכם), ועד חברות אחסון זולות או חוות-שרתים המספקות שירות מלא. בדיוק כמו בבניית אתרים, כשאתם מחפשים חברת אחסון עליכם לשקול מספר גורמים.

איך תבחרו שירות לאחסון האתר

חִשבו האם אתם זקוקים אך ורק לאחסון האתר, או שמא מדובר בשירותים נוספים הדרושים לכם? עשו סקר-שוק קצר באינטרנט, ובררו מה ההיצע וכמה זה עולה. חברות רבות מציעות שירותי אחסון מלאים, הכוללים אפשרויות נוספות (וכמובן שמדובר בשירות בתשלום).

מכיוון שהאפשרויות רבות כל-כך, להלן שאלון מקוצר למאחסן המתחיל:

  • מהו נפח האחסון הדרוש לאתר? מגות, ג'יגות או יותר?
  • מהו נפח התעבורה הצפוי או הקיים כעת באתר?
  • האם יש כוונה לקדם את האתר במנועי חיפוש? כאן מגיעה חשיבות השאלה האם לאחסן בארץ או בחו"ל.
  • האם יש אפשרות לתוספות? רישום דומיין, אבטחת מידע, דואר אלקטרוני, מסחר מקוון ועוד.
  • כמה עולות חבילות האחסון המוצעות?
  • מי עומד מאחורי השירות והאם יש לו "גב"?
  • האם השירות כולל תמיכה טכנית?


באופן כללי כדאי לדעת שמחירי אחסון של אתר בחו"ל זולים יותר מאשר מחיריהם בארץ. אחרי שביררתם את כל המידע החשוב הזה, תוכלו לבקש הצעות מחיר מכמה חברות ולקבל החלטה בהתאם. בכל מקרה של אי-שביעות רצון, תמיד אפשר להחליף את הספק שלכם באחד אחר.

אחסון אתר בעידן של קידום אתרים

חשיבותו של שירות האחסון עולה, ככל שאנו מעוניינים לקדם את האתר במנועי חיפוש. מסתבר שאחסון האתר בחוות שרתים איטית מדי, עלול לעלות לנו ביוקר. מנועי החיפוש, ובעיקר Google בראשם, "לא אוהבים" אתרים שנטענים לאט מדי. הדבר פוגם בחוויית-המשתמש של הגולשים, ומהווה מדד להשקעה שאתם מוכנים להעניק לאתר שלכם.

מנועי החיפוש יתנו עדיפות לאתרים המאוחסנים במדינות הרלוונטיות למוצא האתר. לכן עדיף לאחסן את האתר בחוות שרתים הממוקמת במדינה בעלת שפה הדומה לשפה הכתובה באתר. כאשר אתר כלשהו פונה לקהל יעד דובר עברית, למשל, טוב תעשו אם תאחסנו את האתר בשרת הנושא כתובת IP הממוקמת בישראל (למרות שהמחיר יקר יותר מאשר אחסון אתרים בחו"ל).

Share on Facebook
Share On LinkedIn
Share by Email