אתר תדמיתי לעסק
 
12.12.17

אתר תדמיתי לעסק

 

בעולם העסקים המודרני אתם חייבים נוכחות אינטרנטית, על כך אין ויכוח. אתר אינטרנט הוא הרבה יותר מאשר כרטיס הביקור שלכם - הוא מקור ללקוחות פוטנציאליים ולרווחים קיימים ועתידיים.

אז איך תדעו האם אתר אינטרנט תדמיתי זה מה שאתם צריכים?ראשית החליטו מהו סוג השירות או המוצר שאתם מספקים? האם אתם עסק בינוני-קטן (SMB) או אופרציה של איש אחד? מהו קהל היעד שלכם? ועוד.

הקמת אתרי אינטרנט דורשת הבנה של מהות האתר הנחוץ לכם ולעסק. מהותו של אתר תדמיתי היאלבסס את קיומכם באינטרנט ולהוות כרטיס ביקור וירטואלי. אין פה שאיפה למכירת מוצרים בצורה מקוונת; אתר תדמית מטרתו היא מיתוג, היכרות ראשונית עם העסק ויצירת לידים להמשך פעילות עם הגולש / לקוח.

בהכללה גסה וגורפת ניתן לומר שישנם כמה סוגים של אתרים כאלה, בהתאם לצרכים העסקיים המשתנים שלכם - דף נחיתה בודד או אתר מרובה-דפים. כמו כן ניתן לבנות מספר אתרים תדמיתיים לצורך מיתוג אישי באינטרנט.

דף נחיתה

זהו האתר התדמיתי הפשוט ביותר. מדובר בדף אינטרנט אחד ויחיד, המספק מידע בסיסי, קצר ומתומצת. לצדו יכול להופיע טופס מקוון, שאותו יש למלא על מנת ליצור קשר, או אלמנטים אחרים כגון אפליקציות חיוג חינם, שליחת SMS חינם, הורדת ספר אלקטרוני ועוד. למעשה, אתר תדמית מסוג דף נחיתה הוא אתר הקורא לפעולה מיידית וליצירת לידים.

אין שום חובה שדף הנחיתה יכיל טופס או אלמנט אחר מהסוגים שתוארו לעיל, אבל הדבר בהחלט מומלץ. יש לשקול זאת בהתאם לנגישות ולנכונות של בעל העסק. למשל - אם לבעל העסק אין כתובת דואר אלקטרוני או מכשיר פקס, טופס מקוון לא יעזור ליצירת לידים ויש לספק לו פתרון אחר (אפליקציית חיוג חינם, למשל)

אתר מרובה-דפים

כאן אנו כבר עוסקים באתר תדמית מתקדם יותר, הכולל כמה וכמה דפי אינטרנט (בהתאם לצורך שלכם כבעלי העסק). ומדוע אני צריך אתר שכזה, תשאלו... והתשובה תהיה - תלוי במידע שאותו אתם רוצים לספק. ישנם בעלי עסקים שרוצים לתת לגולשים ערך-מוסף, מעבר ליצירת לידים. הם מעוניינים שהגולש יכיר את ההיסטוריה של העסק, ידע מהו מגוון האפשרויות העומדות בפניו ועוד. את כל אלו, ועוד, ניתן לשלב באתר תדמית מרובה-דפים.

באתרי תדמית מסוג זה ניתן לשלב גם תמונות מוצרים, באם הדבר רלוונטי. אתר תדמית של חנות תכשיטים, לדוגמה, יכול להיות אבן-חן בפני עצמו. הגולשים יכולים להתרשם ממבחר התכשיטים המוצעים בחנות, והכול באמצעות האתר. בצורה זו ניתן לקבל החלטה מושכלת יותר, וליצור קשר עם העסק להמשך הפעילות.

אתרי מיתוג אישי

בעידן שבו מנועי החיפוש זוכרים כל מילה ומשפט שאי פעם נכנסו לאינטרנט, אנשים רבים עלולים למצוא את עצמם בסיטואציה מביכה: חיפוש שמם הפרטי עלול להוביל לתוצאות-חיפוש לא רצויות, הכוללות פסקי דין, הכפשות ושאר בעיות.


לצורך טיפול בבעיה ניתן לבנות מספרי אתרי תדמית, השמים דגש על שם העסק או על שם בעליו בהקשרים חיוביים. ריבוי אתרי התדמית יופיע, בסופו של דבר, בתוצאות החיפוש, ו"ידחוף" את התוצאות השליליות לדפים נסתרים, שאליהם הגולשים כבר לא ממש מגיעים. כמובן שבמקרים גרועים יותר דרושה גם התערבותו של איש מקצוע (בעיקר מומחה לקידום אתרים).
Share on Facebook
Share On LinkedIn
Share by Email