האם SEO מתאים לעסק שלך?
 
19.4.17

האם SEO מתאים לעסק שלך?

 

אופטימיזציה למנועי חיפוש (SEO) יכולה לספק תוצאות חזקות עבור כל לקוח, אבל Marcus Miller מסביר מדוע SEO איננו מתאים לכל עסק או בכל מצב.

זה אולי נראה ונשמע מוזר מפיו של בחור SEO, אבל יש מצבים רבים בהם קידום אורגני איננה האפשרות הטובה ביותר עבור אתגר שיווק נתון.

למעשה, ישנם זמנים בהם SEO פשוט איננו מתאים. במאמר זה, נבחן מספר תרחישים נפוצים בהם SEO איננו מהווה את החלופה האולטימטיבית מבחינת דרישות הלקוח או מבחינות אחרות של אי-התאמה (מהירות, תקציב, וכד').

1. תקציב הפרסום האורגני

זהו הנושא הראשון והנפוץ ביותר שניתן להבחין בו. עסק רוצה לקדם מונח מסוים בתוך פרק זמן קבוע ובתקציב מוגדר. בסופו של דבר, מבחינת SEO, צריך לסקור את המציאות ובמידה ומדובר בעסק בקנה מידה מקומי או ארצי, תצטרכו להיות מציאותיים בנוגע להגדרת התקציב הנדרש כדי למצב אתכם ביעילות במקום בו אתם רוצים להיות. תקציב מוגבל עלול גם להוביל אנשים לצידו האפל של ה-SEO. תמיד יהיה מישהו שיהיה מוכן לדלג בקלילות מעל ההנחיות של Google, להראות שיפור לטווח קצר (בעת גביית תקציב השיווק שלכם במלואו) ולהותיר אתכם, עם יותר נזק מתועלת בטווח הארוך.

2. מסגרת הזמן הנתונה

נושא הזמן בדרך כלל צץ יחד עם מגבלות התקציב, ויש בדרך כלל רצון להיות בשלישיה המובילה תוך פרק זמן נתון. גם כאן, מדובר בגורם שקשה לצפות אותו, ועל אחת כמה וכמה שלא ניתן להכתיב אותו מראש, ללא הכרת המציאות. משולש ניהול פרויקטים מלמד אותנו כי פרויקטSEO אינו יכול להיות טוב, מהיר וזול. במקרה הטוב הוא יוכל לענות על שניים מתוך שלושה הקריטריונים, העבודה יכולה להיות טובה ומהירה, אבל זה בהחלט לא יהיה זול.

3. תחרות בין מודעות

אמנם יש הרבה רעש בנוגע לעדכוני פינגווין ופנדה ורכיבים אחרים של האלגוריתם הממוקדים במלחמה בתוכן באיכות נמוכה או בניסיונות לתמרן את התוצאות, אבל המלחמה האמיתית על הקידום האורגני מתרחשת מול ה-page layout של גוגל. במסגרת מהלכיה האחרונים, מיקמה גוגל ארבע מודעות בחלק העליון של דף תוצאות החיפוש עבור שאילתות מסוימות. לאחר מכן, הפכה מודעות אלו לגדולות יותר, ובכך, דחקה את התוכן האורגני עוד יותר במורד הדף.

4. מילות המפתח הלא נכונות

גוגל נחשב למנוע חכם הדורש עבור ביטויים ספציפיים את התוכן הטוב ביותר. אבל, לעיתים, ניתן לראות כי תוצאות שנמצאות בעמודים הראשונים מובילות אותנו לתוכן שיווקי ולא לביקורות, מאמרי תוכן או השוואה בין מוצרים שונים. הסיבה לכך היא כי הקווים מטושטשים במקצת בין תוכן שיווקי, שיווק במדיה חברתית ו- SEO, כך שמומלץ תמיד לגבות את הקידום במנועי החיפוש באסטרטגיה המתאימה והתומכת בכך.

5. עסקים חדשים

קידום אורגני עשוי לדרוש זמן ומאמץ, כך שאם אתם נמצאים בתעשייה תחרותית קיימת ומגובשת ומצפים לתוצאות מהירות, יתכן ש-SEO איננו מתאים לכם. אפילו בקרב העסקים המקומיים, ניתן לראות כי מסעות פרסום אורכים שישה חודשים או יותר, כדי באמת להתחיל לראות את התוצאות המצופות מהם.

6. פיזור גיאוגרפי של קהלי היעד

מיקוד פניה לקהלים בארצות מרובות הינו לגמרי בר ביצוע, אולם זה עלול להיות יקר ומסובך לעשות זאת באמצעות קידום אורגני. כאן, שוב, אנו חוזרים לסוגיות תקציב ולוח זמנים, עם זאת, שימוש בפלטפורמות כמו AdWords יקלו עליכם למקד את הקידום למיקומים מרובים במהירות ובקלות יחסית.


רוצים לבדוק האם SEO מתאים לכם?
http://searchengineland.com/seo-right-business-257915

Share on Facebook
Share On LinkedIn
Share by Email