מחלקת שיווק דיגיטלי
 
17.09.17

מחלקת שיווק דיגיטלי

 

תוצאות בשטח - מחלקת שיווק דיגיטלי

סטטוס קצר לכבוד החגים, באחד מדפי הפייסבוק שאנו מנהלים, קיבל 113 חשיפות. אבל חשוב מכך - עוד באותו יום בו פורסם הסטטוס, בעל העסק קיבל פנייה מלקוח חוזר. הלקוח ראה את הברכה, והחליט לשוב ולהשתמש בשירותי העסק.


ואם זה לא מספיק, לקוח נוסף של העסק – שראה גם הוא את ברכת החג – הודה לבעל העסק עלהשירות המצוין שקיבל עד כה. וכל זה מסטטוס אחד קצר, שנכתב מכל הלב לכבוד חגי תשרי.

האם אנו עוזרים לגוגל להפיל אותנו בפח?

מאז כלי הדחת הקישורים (Link Disavow), שנולד לפני כשנה, מקדמי אתרים ומשווקי אינטרנט מספקים לגוגל ערימות עצומות של מידע: מה נחשב בעיניהם כקישורים חשודים, מה ראוי להסרה מהאינדקס ועוד. לאט אבל בטוח, אנשי SEO ושיווק מקוון חופרים לעצמם את הבור, ומאפשרים לגוגל לתייג כמויות-ענק של אתרים כלא-איכותיים.

איש SEO בחו"ל טוען שהדיח את כל הקישורים הנכנסים לאתרו, אבל הטראפיק לאתר נפל משמעותית רק אחרי שבוצע עדכון פינגווין 2, במאי 2016. הדבר כנראה רומז שאלגוריתם פינגווין משתמש במידע שמגיע ישירות מכלי ההדחה, דבר שמייעל אותו שבעתיים במלחמתו נגד קישורים, ספאם ואופטימיזציה מוגזמת.

עד לא מזמן יכולנו להעיף מבט בכלי מעקב אחר קישורים, ולהבין בדיוק מול מה אנחנו עומדים: כמה דומיינים וקישורים מפנים לאתר, מה טקסט העוגן ושאר פרמטרים. אבל כעת הגענו למצב חדש ובעייתי, כך טוען אתר Irish Wonder SEO, בו אין לנו שמץ של מושג אילו דומיינים מתויגים כזבל על-ידי גוגל.

פעולת ההדחה המבוצעת ב-Disavow לא מותירה שום חותם בפועל. היא לא הופכת את הקישורים ל-NoFollow בצורה גלויה, אלא מבצעת את הפעולה מאחורי הקלעים. יכול מאוד להיות שפרופיל קישורים שנראה איכותי מאוד, הפך רובו ככולו ללא רלוונטי על-ידי פעולות הדחה של אנשי SEO בכבודם ובעצמם.

גוגל סורק גם URLs ללא קישור

הוספתם כתובת URL ללא קישור או טקסט-עוגן? (אזכור בלבד, כגון zapdigital.co.il)

ג'ון מולר, אנליסט בכיר בגוגל, טוען שאומנם הקישור לא יעביר פייג'-רנק, אבל האלגוריתם כן ישתמש בו כדי לסרוק את האתר ה"מקושר" (למרות שבעצם אין קישור a hreff). הווה אומר שגם קישור "ריק" פועל בפורמט דומה לזה של {index, nofolloww} – דהיינו הקישור מעביר את הזחלן הלאה, אבל לא מעביר סמכות או "מיץ קישורים".

באופן כללי גוגל טוענת שקישורי NF לא נסרקים באינדקס; אז כעת נשאלת השאלה האם החידוש הזה כן יאפשר זחילה וגילוי דרך קישורי NF (למרות שאין העברת PR).מקורות יודעי - דבר אומרים שכן, אז בהחלט שווה להשתמש גם באזכורי-קישורים.
Share on Facebook
Share On LinkedIn
Share by Email