מניעת הקלקות מוטעות במודעות גוגל
 
18.2.18

מניעת הקלקות מוטעות במודעות גוגל

 

מאת: מחלקת שיווק דיגיטלי ללקוחות

זאפ גרופ

מניעת הקלקות מוטעות במודעות גוגל

כאשר מדובר בפרסום במכשירים ניידים, 22% מהקליקים הם תוצאה של טעות: מכיוון שהאצבעות שלנו "שמנמנות", אנו מקליקים בטעות על מודעה במקום על מה שבאמת רצינו (Fat Finger Syndrome).

גוגל החליטה לספק פתרון לבעיה: מעתה אדוורדס יזהה הקלקות מוטעות. מכיוון שרוב הקליקים המוטעים מגיעים מלחיצה על שולי הפרסומת, המשתמש לא יעבור הלאה אלא יקבל התראה נוספת בתוך הפרסומת (כפתור Visit Site). רק אם הגולש יקליק על ההתראה הנוספת (ולא על מקום אחר במודעה), משמע שהוא אכן התכוון להקליק על הפרסומת.

מפות גוגל גם ב-iOS

מפות גוגל הותאמו גם למכשירי אפל, ולא דקה אחת מאוחר מדי. משטרת אוסטרליה טוענת שניווט באמצעות מפות אפל, הוביל לסיכון חיים כשהציב עיר במרחק 70 ק"מ ממיקומה האמיתי.


מסתבר שאפליקציית המפות החדשה של גוגל, מספקת את הסחורה גם ב-iOS: ניווט קולי צעד-אחר-צעד, נתוני תנועה, תחבורה ציבורית, Street View, מפות של 40 ארצות ב--29 שפות ועוד. אומנם האפליקציה לא מתממשקת עם סירי, אבל טוענים שהיא טובה יותר אפילו מזו של אנדרואיד.

גוגל נכנסת חזק בסרגלי הכלים

סרגלי-כלים רבים מתקינים לנו תוכנות ללא ידיעתנו, והחברות העומדות מאחוריהם גוזרות עלינו קופון בשווי מיליוני דולרים. כל חיפוש המתבצע באמצעות סרגל כלים מייצר רווחים, הן לחברת התוכנה והן למנוע החיפוש העובד עמה בשיתוף פעולה.


כעת גוגל החליטה להחמיר את האכיפה בתחום, מה שיגרום לירידה של 15% עד 20% בהכנסות של חברות התוכנה הללו, שרובן ישראליות (וגם בהכנסות של גוגל עצמה, יש לציין). ההנחיות החדשות מחייבות את חברות התוכנה להפסיק הורדות אוטומטיות ללא ידיעת המשתמש, ליידע את המשתמש שהסרת התוכנה תסיר גם את כל התוכנות הנלוות לה, וכן לאפשר למשתמש לדלג על התקנת כל התוכנות הנלוות בעת התקנת סרגל הכלים.

חדש ביאהו: פרסום ממומן בתוצאות האורגניות

מריסה מאייר, סמנכ"לית לשעבר בגוגל ש"ערקה" ליאהו, הכריזה על פורמט חדש שלפרסום ממומן, המשולב בתוצאות האורגניות . כאשר עולות תוצאות חיפוש במנוע של יאהו, כעת הן יכולות לכלול גם קישור ממומן: פרסומת, טופס לידים ועוד. זו בהחלט קפיצת דרך משמעותית בתחום החיפוש, וכעת צריך לראות איך גוגל תגיב למהלך (אם בכלל תגיב).

Share on Facebook
Share On LinkedIn
Share by Email