עסקים קטנים, אתרי אינטרנט ומה שביניהם
 
25.5.17

עסקים קטנים, אתרי אינטרנט ומה שביניהם

 

עידן המדיה המתפתחת שם כבר מזמן את האמרה "אם אתה לא שם אתה לא קיים" בראש החדשות בכל שיחה הקשורה לעולם האינטרנט. אם פעם לכל עסק שקם היה חייב להיות כרטיס ביקור כדי להוכיח שהוא עסק אמיתי ושהוא שווה משהו, הרי שהיום כרטיס הביקור שלנו הוא אתר האינטרנט של העסק שלנו. באתר האינטרנט ניתן להציג מידע בסיסי ותדמיתי לגבי העסק, דוגמאות לעבודות עבר, מידע רלוונטי ומקצועי, ביקורות והפניות, ואף מוצרים ושירותים הניתנים למכירה בצורה מקוונת. עם זאת, עבור עסקים קטנים ובינוניים עליית המדרגה לעולם האינטרנט, גם בשנת 2015 המתקדמת, יכולה להיות בעיה לא קטנה.

אם אתם הבעלים של עסק קטן, סביר להניח שאתם מופע של איש אחד

הקמת לאחרונה עסק? אתם בוודאי עושים בו הכל – אתם אנשי השיווק והכספים, אתם חבר המנהלים והמתווכים, אתם אלה שעושים את העבודה בעצמכם, ואפילו מנקים אחריכם בסוף היום. המצרך המבוקש ביותר של בעלי עסקים קטנים ובינוניים הוא זמן, וזאת אחרי משאבים. ברוב המקרים, בעלי עסקים מעוניינים להתפתח בעצמם ולפתח את העסק שלהם אך אין להם את הזמן הדרוש לעשות זאת. הם טובעים בעבודה של עצמם ומתזזים בין הצעת מחיר לעבודה, בין דוח"ות חודשיים לבין דרישות של לקוחות. כאשר אתם מנהלים את העסק הקטן או הבינוני שלכם, פעמים רבות אתם מוצאים את עצמכם לבד אל מול חזיתות רבות, וברוב המקרים דווקא תרצו להוריד מעצמכם עול כזה או אחר ולא להוסיף ללו"ז הצפוף ממילא שלכם עוד תחומי אחריות.


עוד אין לכם אתר אינטרנט? אתם לא לבד

אם חשבתם שלכולם כבר יש אתר אינטרנט ואתם היחידים שנותרתם ללא אתר אינטרנט, הרי שבידכם טעות מרה. בעלי עסקים קטנים ובינוניים לא מצליחים לפנות את אלפי השקלים הנחוצים לבניית אתר אינטרנט וגם לא את הזמן הדרוש לבנייה עצמאית של אתר אינטרנט באמצעות הפלטפורמה המתאימה לכך. גם במקרים בהם שכרתם את שירותיו של בית תוכנה מקצועי, בניית אתר אינטרנט תדרוש מכם שעות רבות של השקעה באיסוף תמונות וחומרים, תמחור וחשיבה על מבצעים, פגישות עם המתכנתים והמעצבים, ומיילים אינסופיים של ריג'קטים על האתר. מעטים הם בתי התוכנה המספקים פתרונות מקיפים מא' ועד ת' לבניית אתרים, ובמקרים האלה המחיר אותו תשלמו יהיה תואם לאיכות השירות ולהיקפו.


פלטפורמות להקמת אתרים בחינם או בעלות מזערית

בעלי עסקים רבים שחושבים לעצמם כי הם מסוגלים לבנות בעצמם את אתר האינטרנט שלהם מחפשים את הפתרונות שיוזילו להם את העלויות ופונים לאפשרויות חינמיות לבניית אתרים כמו WIX. מעבר לעובדה שאתר אינטרנט הבנוי במערכת WIX אינו אטרקטיבי לקידום בגוגל כמו מערכות ניהול ובנייה אחרות, אחוזי ההצלחה בבניית אתר באופן עצמאי הם נמוכים ביותר. מחקרים מראים כי רק 2 אחוזים מכלל האנשים שמתחילים לבנות אתרי אינטרנט מסיימים את בנייתם ומשיקים אותם לאוויר, וכי רק 4 אחוזים מכלל האנשים שמתחילים קורסים אינטרנטיים לבניית אתרי אינטרנט מצליחים להשתמש בידע שצברו ומסיימים את בניית האתר אותו התחילו. על פניו הרעיון של פלטפורמות לבנייה עצמאית של אתרי אינטרנט הוא רעיון נהדר, אך ברוב המקרים אל מול מגבלת הזמן הנוראית של בעלי עסקים קטנים ובינוניים הוא מתברר כלא יעיל ולא ישים במציאות.

פני העתיד בעולם האינטרנט

אז מה עושים, אתם שואלים את עצמכם? הפתרון לכך הוא לא פשוט אבל ממוקד. ראשית, פנו ליועץ, איש מקצוע שמבין את עולם האינטרנט ובררו מה הצורך השיווקי הגדול ביותר שלכם. ייתכן ואתם לא צריכים אתר אינטרנט, ייתכן וכל שאתם צריכים הוא הקמה של דפי נחיתה וקמפיין טוב של פרסום בADWORDS או במערכת הפרסום של פייסבוק. איש מקצוע שמכיר את עולם האינטרנט יוכל לכוון אתכם לאופן הנכון ביותר לבנות את אתר האינטרנט שלכם, וללוות אתכם בשלבים השונים, החל מבחירת הספקים הזולים שיספקו לכם את התוצרת הרצויה, ועד לשלב השיווק בו תכניסו את הלקוחות לאתר או לנכסים האינטרנטיים שלכם באמצעים כאלה ואחרים. השיווק הולך ומתקדם כל העת ובכל יום נולדות אופציות חדשות שטרם שמעתם עליהן לבנייה של אתרים ונכסי אינטרנט אחרים שמביאים לעליה במכירות גם לעסקים קטנים ובינוניים.

Share on Facebook
Share On LinkedIn
Share by Email