צילום בנייד לאינסטגרם
 
9.2.17

צילום בנייד לאינסטגרם

 

סוד הקסם של אינסטגרם היה מלכתחילה בוויזואליות הנפלאה שהפלטפורמה מציעה, תמונה ששווה אלף מילים!. גם לאחר הרכישה של אינסטגרם ע"י פייסבוק וההכנסה של קמפיינים ממומנים, הפלטפורמה נותרה בעלת סקס אפיל מיוחד בזכות הוויזואליות הזו והממשק הנוח והמובנה בעיקר למכשירי מובייל. רובן המוחלט של התמונות באינסטגרם מועלות ישירות מטלפונים חכמים ניידים, כולל צילומים של עסקים הפועלים בפלטפורמה. השפע האינסופי של תמונות ופרופילים מחייב מקצועיות ודיוק בתמונות שאתם מצלמים ומעלים, לכן הכנו עבורכם מדריך קצר ושימושי של צילום בנייד לאינסטגרם.

טיפים לצילומי אינסטגרם מהסמארטפון

  • תאורה מספקת: למרות התקדמות המצלמות בסמארטפונים, רוב החיישנים אינם מתקרבים לרמה של מצלמות מקצועיות. לכן חשוב לצלם את התמונות שלכם בתנאי תאורה מספיקים. נכון שניתן ליישם עריכה ופילטרים מובנים של אינסטגרם, אך תמונה חשוכה מדי פשוט לא תספק אפקט רצוי ואף יכולה לפגוע בתדמית הוויזואלית שלכם.כמו כן שימו לב לא לצלם מול מקור אור ישיר כמו השמש או מנורה חזקה. הימנעו מאור חזק הנכנס לפריים שלכם ממקור צדדי כמו חלון או מנורה. יותר מדי תאורה גם יכולה להיות בעיה ולפגום מהותית במראה התמונה שלכם. שימוש בתאורה צידית ובשעות אחר הצהריים מספק לרוב ביצועים מצוינים ואסתטיים.

  • צלמו מקרוב: הממשק של אינסטגרם בנוי כך שבמקרים רבים התמונות שמספקות ביצועים טובים הן תמונות תקריב, זה בהחלט נכון לגבי צילומים של מוצרים. צלמו מקרוב והתקרבו מספיק לאובייקט הצילום שלכם. עדשה של סמארטפון היא לרוב רחבה וצילום ממרחק רב מדי לא יאפשר לכם להגדיל מספיק את התמונה ולא יהיה יעיל מבחינת הדגשת המוצר או מושא הצילום שלכם.
  • קומפוזיציה: נכון שתמונות אינסטגרם צריכות להיות אותנטיות ויחסית מהירות ולא צילומי מגזין סופר מושקעים. אך בהחלט ישנה חשיבות לקומפוזיציה שאתם בונים, במיוחד בתמונות שצריכות להיות שיווקיות ואטרקטיביות. כך למשל רצוי לצלם מגובה האובייקט שלכם או נמוך ממנו, בחרו פריים עם רקע מתאים ואלגנטי ובנו את הצילום שלכם כך שיהיה כמה שיותר אסתטי ויעיל למטרות לשמן הוא מצולם.
  • יחס הזהב: מדובר על יחס מתמטי שההיסטוריה שלו ארוכה מאוד וניתן למצוא אותו במקומות רבים בטבע וביצירות אמנות שונות. באופן כללי, היחס המתמטי הזה "מבטיח" אסתטיקה מבחינת הפרשנות שהמוח האנושי נותן לתמונה או לאובייקט מסוים. במצלמת הסמארטפון יש אפשרות להצגת רשת המחלקת את המסך ל-9 ריבועים וזה נועד לצילומי יחס או חתך הזהב. נסו שכמה שיותר קווים מהתמונה שלכם יתאימו לקווים שעל המסך, כך התמונה יוצאת יותר נעימה ואסתטית. בצילום של אדם או אובייקט לא קטן מדי אפשר לנסות שהוא ייכנס לשליש מהמסך וזה גם מספק תוצאות אלגנטיות.
  • עריכת תמונות: אז שוב, תמונות באינסטגרם לא צריכות להיות הפקות מושקעות ויקרות אלא יותר לכיוון של צילום תמונה יפה בסמארטפון, בחינה שלה והעלאה לחשבון העסקי או הפרטי שלכם. אך כדי לבלוט ולשפר את הביצועים שלכם בהחלט רצוי גם לערוך חלק מהתמונות שלכם. לאינסטגרם עצמה יש כלים נחמדים ופילטרים שמשפרים תמונות ומוסיפים נופך מקצועי. כמו כן ישנן אפליקציות מובייל חיצוניות לעריכה אשר מספקות ביצועים מעולים עם שיפורים בחדות, בצבעים, שיפור תאורה, ניגודיות וכו'.
  • שימרו על זה פשוט: זכרו שהמהות של אינסטגרם היא אסתטיות, פשטות שימוש ומהירות. לכן התמונות שלכם חייבות להיראות אמינות ויצירתיות ולא כפרסומות סטנדרטיות או בוטות מדי.
  • דברים שתמיד עובדים: יש כל מיני טכניקות ודברים שתמיד עובדים ומייצרים תמונות אינסטגרם איכותיות ומושכות – שקיעות שמש, השתקפות הנכנסת לתמונה באופן אלגנטי, אובייקטים חמודים, שמירה על סימטריה, הובלה של הצופה אל האובייקט, צבעים חדים וכדומה.
Share on Facebook
Share On LinkedIn
Share by Email