קישור לאתר = עילה לתביעה?
 
15.05.16

קישור לאתר = עילה לתביעה?

 

מאת: מחלקת שיווק דיגיטלי ללקוחות

זאפ גרופ

קישור לאתר = עילה לתביעה?

מסתבר שהמיזוג בין גוגל מפות לגוגל פלוסהוא בלתי נמנע. גוגל נוקטת בשורה של צעדים, שכנראה רומזים לכך שהמיזוג יגיע מוקדם מהצפוי. האיחוד הזה מפחית את כאבי הראש של בעלי העסקים, שמקבלים שני אפיקי שיווק נפרדים באפיק אחד הכולל: תגובות של לקוחות וגולשים בזמן אמת, ביקורות וחוות-דעת בפורמט Wall, אפשרויות שיווק מתקדמות יותר ועוד.

• רוצים לרשום את העסק בגוגל מקומות? ייתכן שתידרשו להציג את רישיון העסק. דרישה כזו הוצגה בפני מנהל בי"ס לברמנים בארה"ב; כשביקש להבהיר זאת בפורום התמיכה של גוגל, נאמר לו במפורש שאכן כך הדבר. כנראה שהדרישה תקפה לעסקים מסוגים מסוימים ולא לכולם; אבל בגוגל כמו בגוגל – זה בטח עוד ישתנה.

• גוגל הודיעה על כלי חדש לניהול המיקומיםבשירות המפות. מעבר לאפשרות להעלות בבת-אחת מספר רב של מיקומים עבור עסק מסוים (אפשרות שהייתה קיימת עד כה), כעת ניתן לראות ולנהל את כל המיקומים במסך אחד נוח לתפעול.
 • חברת אפל במוצריה,תפסיק להשתמש במפות גוגל ותעבור לתוכנת מפות ייחודית משלה, בפורמט תלת-ממדי.

  • תוצאות המפה בגוגל ישראל עדיין אינן מדויקות, בעיקר בחיפוש האוניברסלי. למשל – אם גוגל זיהה את מיקומכם בעיר רמת גן, חיפוש של "מסעדות" יעלה את אוניברסיטת בר אילן בראש תוצאות המפה. אומנם האוניברסיטה אכן ממוקמת ברמת גן, אך אינה רלוונטית לנושא החיפוש.
 • פייסבוק בוחנת קידום סטטוסים בתשלום

  האם גולשי פייסבוק יסכימו לשלם כמה דולרים, כדי שהתוכן שלהם יופץ בקרב כולם? הניסוי מתרחש בקרב גולשים בניו-זילנד (דווח על-ידי אתר stuff.co.nz), והמחירים הם עד 2 דולר לסטטוס.


  הסטטוסים בתשלום יופיעו בצורה מודגשת, כנראה בחלק של הפרסומות (אפשרות שעד היום התקיימה רק עבור בעלי דפים / עסקים). כנראה שאכן בעל המאה יהיה גם בעל הדעה.

  הקלדתם קאפצ'ה? תרמתם לידע האנושי

  ולנו מכירים את הטרחה הכרוכה בהקלדת קאפצ'ות, אותו סבך מעצבן של אותיות ומספרים. אבל מעבר לכך שהקאפצ'ה נועדה למנוע ספאם באתר, מסתבר שיש לה תפקיד נוסף: זיהוי טקסט והבנתו.

  הניסיון שלנו לזהות סימנים אלפא-נומריים ולהקליד אותם בתיבת הקאפצ'ה, מסייע למעשה למחשבים לעשות את אותו הדבר. בצורה כזו פותחו תוכנות OCR, המזהות טקסטים בתמונות דיגיטליות, כדי להפוך אותן לטקסט "חי" שבו ניתן להשתמש (בניגוד לטקסט סרוק כתמונה).

  מעבר לכך, ניתן להשתמש בידע הזה גם ליצירת תרגום אוטומטי. פרויקט "דואלינגו", הנשען על טכנולוגיית הקאפצ'ה, מאפשר לכל אחד ללמוד שפה זרה באינטרנט. ניסיונות הלמידה הללו יאפשרו לפרויקט להבין איך אנו לומדים שפה, כדי שניתן יהיה לתרגם את רשת האינטרנט לכל השפות.

  אינדקסים חינמיים נעלמו מהאינדקס

  כך לפי ידיעה שהתפרסמה באתר Search Engine Round Table. כמחצית מאתרי האינדקס המאפשרים רישום והגשה של אתרים בחינם, הוסרו מתוצאות החיפוש של גוגל.קום.


  בקרוב אצלנו? נמשיך לעקוב ולעדכן.

  מאת: עמית אדלר

  Share on Facebook
  Share On LinkedIn
  Share by Email